Jesteś tutaj

Orkiestra czy DJ?

  orkiestra weselna

  Wiecie już, że wybieranie orkiestry weselnej było jedną z najbardziej stresujących decyzji w moim życiu. Pisałam o tym tutaj – w pierwszym poście na niniejszym blogu. Dziś natomiast 2 słowa na temat tego, co moim zdaniem lepsze – orkiestra czy DJ?

   

  Generalnie rzecz biorąc jestem raczej pod stronie orkiestry. Jest to rozwiązanie nie tylko bardziej tradycyjne, więc spodoba się bardziej konserwatywnym członkom naszej rodziny, ale przede wszystkim – muzyka na żywo ma w sobie to „coś”. Co więcej, w orkiestrze jest zwykle kilka osób, które mogą się uzupełniać. Główny wokalista nie musi być jednocześnie wodzirejem. Jedna osoba może zapraszać gości do zabawy, a inna prowadzić oczepiny, bo w tym np. jest mocniejsza. W przypadku orkiestry, powodzenie całej zabawy nie zależy od jednego człowieka.

   

  DJ też jednak ma zalety – nie będzie fałszował, bo przecież gra muzykę z odtworzenia. Jest to również wybór zdecydowanie tańszy. W końcu płacimy za jedną osobę, a nie orkiestrę, która ma zwykle 4-5 członków. Mamy też szersze pole jeśli chodzi o granie kawałków, które lubimy. Orkiestra ma jasno wyznaczony repertuar. DJ natomiast może zagrać prawie wszystko.

   

  Jak widać, każde rozwiązanie ma wady i zalety. Co Wam zatem radzić? Czy DJ, czy orkiestra, to tak naprawdę drugorzędna sprawa – ważne, by był to ktoś sprawdzony. Popytajmy wśród znajomych, albo zdecydujmy się na kogoś, kogo widzieliśmy w akcji na innym weselu. Wtedy ryzyko, że będziemy niezadowoleni, bardzo się zmniejsza.