Jesteś tutaj

Czy warto zostać wedding plannerem?

  Organizowanie wesel jest biznesem, który bezustannie rozwija się coraz bardziej. Zamawianie pomocnika przy obmyślaniu wesela jest naturalne – młodej parze brak zazwyczaj czasu na aranżowanie swojego wesela od początku do końca. Zapłacenie doradcy weselnemu może być najzwyczajniej zagwarantowaniem sobie fachowo przygotowanego specjalnego wydarzenia. To zmniejszanie sobie nadmiaru stresu i niwelowanie ilości wpadek.

   

  Tak to wygląda z punktu widzenia przyszłych małżonków. Lecz jak zapatruje się na swą misję sam doradca ślubny? Jak to jest kimś takim być? Mylnym jest założenie, że praca wedding plannera to wyłącznie przyjemny i niezbyt wymagający biznes. Otóż wszystek stres, całe zdenerwowanie, związane z zamówieniem florysty, fotoreportera, zespołu, cateringu i tak dalej, przypada właśnie jemu. Ale na szczęście dostaje on za to pokaźną wypłatę.

   

  Do tego typu biznesu idealne są osoby pełne zdyscyplinowania, motywacji do stałego pozostawania w ciągłym porozumieniu ze zleceniodawcami, którzy to, tak w czasie wesela, jak i miesiące przed, mogą być przeraźliwie delikatni i pełni nerwów. Jeżeli jesteś osobą otwartą na ludzi wokół, zdolną do łatwego nawiązywania przyjaźni, wesołą i, przede wszystkim – umiejętnie rozporządzającą swoim czasem, to zostanie wedding plannerem może być idealnym wyjściem. Żeby cały czas czuć się wspaniale w tym biznesie, należy także odczuwać radość z zadowalania ludzi wokół siebie, czyli satysfakcjonowania pary młodej. Bo to taka jest główna misja wedding plannera.

   

  W jaki sposób zostać konsultantem weselnym? Przede wszystkim nie poleca się rozpoczynać od zera i rzucać na głęboką wodę, bo można łatwo się przeliczyć. Należy przygotować sobie najpierw właściwą, profesjonalną listę współpracowników, by być przekonanym, że wszystko będzie dobrze. Choć jeszcze nie ma osobnego kierunku studiów, który by wykwalifikował stricte do tego zawodu, to oferowane są liczne kursy, na których można się bardzo dużo przyuczyć i zdobyć specjalistyczne wiadomości na temat tego biznesu.

   

  Pytaniem jednak najważniejszym pozostaje: czy warto? Oczywiście, że tak. Wedding plannerzy za swoje profesjonalnie spełnione zadania dostają spore wynagrodzenie, ponieważ to, co mają w ofercie, czyli gwarancja udanego wesela, jak najbardziej może być swej ceny warte.