Jesteś tutaj

Jak zorganizować ślub, by nie zwariować?

  Wesele to okres mnóstwa uciechy, świętowania przypieczętowania związku małżeńskiego. To również etap pełen napiętych momentów i wielu zazwyczaj niepotrzebnych napięć. W takim czasie małe problemy zdają się nie mieć rozwiązania, ustępstwo zdaje się nie istnieć, natomiast nieistotne niezgody stwarzają większe.

   

  Pominąć tu można kwestie koordynacyjne wesela: znalezienie odpowiedniego miejsca, kucharza, ustalenie wspólnej wersji, jeśli trzeba ustalić kolorystykę wystroju, liczbę gości, maksymalną cenę, jaką można na wesele przeznaczyć. Podczas tych stresujących dyskusji przyszłe małżeństwo często zastanawia się o tym, czy na pewno są w związku z odpowiednią połówką. Czasami przeraża ich wizja przywiązania się do kogoś aż do śmierci.

   

  Absolutnie nic dziwnego w tym, że często małżonkowie nie wytrzymują nerwowych dni. Czasami długo nierozwiązane konflikty oraz tłumione odczucia prowadzą do wyładowania napięcia, a co za tym idzie – ciągłej niezgody. Zazwyczaj oczywiście da się wymyślić dobre rozwiązanie sytuacji, natomiast jeśli sprawa wydaje się być beznadziejna, natomiast kłótnie wydają się nieskończone – należy zastanowić się nad znalezieniem kogoś, kto najzwyczajniej w świecie zagwarantuje pomoc, może to być terapeuta wrocław. Nie powinno się bać sesji terapeutycznej dla młodych par. Wystarczy znaleźć dobrego lekarza, psychoterapeutę oraz najzwyczajniej w świecie w trakcie rozmów z nim nauczyć się, jak radzić sobie z konfliktami. Rozmowa to najlepszy sposób na jakiekolwiek dylematy. Prowadzona przez psychologa sprawia, że małżeństwo uczy się, jak lepiej w okresie małżeństwa rozmawiać oraz jak w przyszłości samodzielnie pokonywać trudności.

   

  A propos - https://www.superego.com.pl/cennik/

   

  Mimo tego, że świadomość społeczeństwa odnośnie pożyteczności psychoterapeutów nadal nie zdaje się być na wysokim poziomie, to oczywiście opłaca się odbiegać od schematów i nie lękać się zapytać o poradę. Rozmowa z psychoterapeutą nie oznacza, że małżeństwo nie daje sobie rady. Taka pomoc w formie terapii małżeństw może być metodą na naukę prawdziwej dyskusji. Nie każdy jest od dzieciństwa otwarty i nie każdemu bezproblemowo przychodzi uzewnętrznianie się – natomiast to jest elementem koniecznym udanego małżeństwa.