Jesteś tutaj

Co wziąć pod rozwagę remontując dom weselny?

  Brakuje prostych zasad, mówiących o tym, w jaki sposób powinna wyglądać sala na wesela. Żeby w ogóle podjąć się remontu sali, która ma być kiedyś udostępniona dla nowożeńców i zaproszonych przez nich gości, trzeba się na organizacji wesel chociaż odrobinę znać.

   

   

  Które elementy muszą na pewno się pojawić? Które ekstra można zakupić, jakie powinny być dominujące kolory ścian, czy wmontowane bez możliwości usunięcia ozdoby, zawieszone obrazy to dobry rozwiązanie?

   

   

  Oczywiście na szczegółach, dotyczących wykończenia wnętrza, można się skoncentrować na samym końcu. Na początku trzeba pomyśleć, które fragmenty sali konieczne są do zorganizowania wesela. Nie licząc łatwego dojścia do toalet, miło by było, aby nie zabrakło także drzwi balkonowych. Również rozkład pomieszczenia weselnego zdaje się być bardzo istotny. Niezbędne oczywiście staje się miejsce, przeznaczone na siedzenia dla zaproszonych. Powinno być go tyle, aby choćby przy większej ilości osób nie było zbyt ciasno. Nie należy sadzać gości zbyt blisko siebie, jakby byli sardynkami w puszce. Nic na siłę. Lepiej mieć aulę weselną, w jakiej zagości mniej osób, lecz za to para młoda, jak i goście, będą usatysfakcjonowani.

   

   

  Kolejnym niezbędnym elementem jest spora wolna płaszczyzna przeznaczona do tańczenia. W którymś miejscu musi także mieć swoje miejsce kapela. Często przydatna jest także mała scenka, na której okazjonalnie kapela, przemawiający lub zaproszony komik będzie miał okazję stanąć. Nie wolno też zaniedbywać dzieci, bawiących się bardzo często na weselach. Miejsce, w jakim będą mogły się bawić ze swym animatorem, nie przeszkadzając rodzicom i mając ciekawe zajęcie, zdaje się być naprawdę istotną rzeczą.

   

   

  Kiedy już obmyśli się dokładnie rozkład sali, zastanowi, jakiego rodzaju kupić światła, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, można wtedy rozpocząć proces zastanawiania się nad stylem, w jakim aulę chce się urządzić. Czy to będzie charakter tradycyjny? Modernistyczny? Może ściany mają być białe? Czy może co za dużo bieli to niezdrowo? Jeśli nie posiada się zmysłu estetycznego, warto poprosić specjalistę o wskazówki. Przecież w brzydko wyremontowanej sali, choćby przy jej najlepszym ułożeniu, lecz o okropnym wyglądzie – nikt nie będzie miał zamiaru się weselić.