Jesteś tutaj

Niedługo ślub, a ty doznałeś kontuzji? Nie przejmuj się!

  Sportowcy również wychodzą za maż lub się żenią. Niektórym ciężko zrezygnować z ćwiczeń nawet przed tak ważną imprezą, co natomiast może przyczynić się do urazu, a ten - do długotrwałego bólu. Szczęśliwie nie musisz zmieniać daty wesela. W XXI w. leczenie bólu jest wykonalne.

   

  Najpierw bezzwłocznie wybierz się do swojego lekarza prowadzącego, który prawdopodobnie zleci ci rehabilitację. Już sama pomoc fizjoterapeuty powinna przynieść wytchnienie, ale może będzie konieczne zrealizować leczenie bólu dodatkowo. Metodę leczenia dobiera się w zależności od położenia kontuzji - pewne urazy nie wymagają profesjonalnego działania, np. przy lekko skręconej kostce należy tylko odpoczywać. Kiedy uraz jest poważniejszy i odczuwasz np. ból barku lub ból biodra i nie możesz przez to prawidłowo funkcjonować (więc pląsy na weselu są jeszcze bardziej nierealne), to zlokalizuj w okolicy centrum leczenia bólu. To profesjonalne kliniki, które za zadanie mają uprościć życie osobom cierpiącym z powodu bólu.

   

  Zależnie od charakteru twojego rodzaju zalecą ci trafną terapię. Może być to na przykład popularna akupunktura lecz to nie jedyna możliwość. Kriolezja opiera się na zamrożeniu nerwu, przez co przestaje się odczuwać ból. Termolezja przeciwnie zaś wykorzystuje ciepło wytwarzane przez fale radiowe. Terapię zawsze dobiera się z osobna - by osiągnąć wzorowy efekt. Klinika leczenia bólu wpierw przeprowadzi dokładny wywiad i skieruje cię na badania, a wówczas zaproponuje trafną terapię.

   

  Niczym się więc nie martw - nawet jeśli wesele coraz bliżej, a ciebie męczy ból kręgosłupa. Leczenie umożliwi ci przeżyć twój wielki dzień z lekkością i uśmiechem. No, chyba że dasz się za bardzo ponieść - lecz wtenczas możesz złościć się jedynie na siebie ;).