Jesteś tutaj

Urlop na podróż poślubną

  Z racji wesela zatrudnionemu należy się tzw. urlop okolicznościowy – są to nadprogramowe dwa dni z okazji terminu zaślubin. Zazwyczaj jednak te dwa dni to niewystarczająco i pracownicy biorący ślub chcą wziąć wówczas dłuższe wolne i połączyć go z podróżą poślubną.

   

  W takich sytuacjach dobrze zatroszczyć się o poprawne wyliczenie urlopu. Może się tym zająć osoba z działu kadry i płace w przedsiębiorstwie, powinna to być dobra księgowa. W większych zakładach nie jest to specjalny problem, bo jest to ktoś zatrudniony na stałe i na bieżąco wylicza pracownikom urlopy. Trudniej może być w przypadku małych firm. Dobrze wówczas znaleźć biuro księgowe, które zajmie się tymi tematami.

   

  Jak wiele urlopu wykorzystują pracownicy przy okazji wesela? Pewnie pracownicy wychodzą z przedsiębiorstwa na {prawie miesiąckilka tygodni, szczególnie gdy biuro księgowe wyliczyło im również niewykorzystany urlop z zeszłego okresu rozliczeniowego. Czasami to jedynie tydzień, a miesiąc miodowcy planują później. Wiele zależy także od wspólnych ustaleń między pracownikami, szefem i osobą, która robi kadry i płace.

   

  Możliwości jest tutaj naprawdę dużo, bo miesiąc miodowy niekoniecznie musi być długą wyprawą na koniec świata. Niektóre młode pary, jeśli kadry i płace nie obliczają im wystarczająco urlopu, wyjeżdżają na kilka dni tylko we dwoje. To także miły pomysł, by uczcić ślub!