Jesteś tutaj

Wesele: wielka impreza czy małe przyjęcie?

    W ostatnim czasie rozgrywają się niepoliczone targi ślubne w rozlicznych miastach w naszym kraju. To oczywiste, gdyż jeśli jakiś człowiek zamierza zawarcie związku małżeńskiego, to z dużym wyprzedzeniem może wyselekcjonować mnóstwo znaczących elementów. Tym więcej, im obszerniejsze zamierza wyprawić przyjęcie. No właśnie - czy ogromne przyjęcie znajduje w dalszym ciągu podstawę istnienia? Każdego roku moc narzeczonych mierzy się z tymże dylematem, tworząc listę uczestników. Brać wszystkich czy sugerować się minimalizowaniem wydatków?

    Ogromne wesele ma swoje zalety. Na początek umożliwia uniknąć decydowania, kogo wypada, a kogo nie można zawezwać. Implikuje to, że istnieje pokaźna możliwość na to, że małżonkowie będą świętować ze wszystkimi osobami, jakie są dla nich kluczowe. Co więcej jeżeli zwoła się wszystkie ciotki bliskie tudzież dalsze, to najpewniej nikt nie poczuje się znieważony, że zaproszenia nie odebrał. Pod kątem organizacyjnym bywa łatwiej osiągnąć przyjazne możliwości dla szerszej liczby osób. Wodzireje zauważają tymczasem, że na licznej imprezie bywa łatwiej rozruszać uczestników. Nawet gdy jakiś maruder nie zechce brać udziału w tańcu, zniknie w gronie ochotników i nie zadziała znamiennie na klimat wesela. Na znacznej imprezie dużo się wydarza, toteż i reminiscencji pozostaje bezmiar. Wielość gości na ślubie determinuje także, co tu dużo mówić, szerszą listę giftów, co dla młodych może liczyć się.

    Jednak ogromne przyjęcie ma także i wady. W większości wypadków wymienianą są na pewno konieczne wydatki. Jakkolwiek wcześniej przytoczone prezenty rekompensują je zazwyczaj w istotnej części, ale nie zawsze. Pod kątem koordynacji obszerne wesele jest w stanie nastręczać większą ilość zagrożeń, jak choćby transport weselników do domu weselnego. Równocześnie okoliczność, że na zabawie znajdzie się wiele ludzi, pod żadnym pozorem nie musi znaczyć, że pozostaną to wyłącznie bliscy państwa młodych oraz że to z nimi gospodarze chcąnaprawdę świętować podczas godów. Jeżeli gigantyczna ilość gości wypływa np. z nacisków rodziców, potrafi się okazać, że zabawa zmieni się w imprezę w hermetycznym gronie ciotek i pociotek. Nad takową ciżbą bawiących się trudniej także utrzymać opiekę, wyjątkowo o ile w grę wchodzi trunek i nierozwiązane spory.

    Tak plusy, jak i słabe strony należałoby niezwykle gruntownie przeanalizować, łapiąc pod lupę własne oczekiwania oraz dodatkowo potrzeby bliskich ludzi. Istnieją wydarzenia, w jakich lepiej z dużego świętowania wycofać się, atoli znajduje się też bez liku sytuacji, gdy stanie się to rewelacyjne rozstrzygnięcie.