Jesteś tutaj

Czy zapraszać na wesele dzieci?

  To problem, nad którym rozmyśla niemało narzeczonych. W końcu najmłodsi także należą do rodziny, ale przecież - będą niesutannie wymagać uwagi dorosłe, a przy tym same nie skorzystają z przyjęcia. Mogą być śpiące i niezadowolne. Co więc robić?

  Stół dla dzieci i animator

  Powinno się zapewnić rozrywkę dla maluchów, aby dorośli nie musieli się nimi non stop zajmować. Poleca się wynająć animatora, który zapewni maluchom zajęcia. Dobrze zadbać także o przestrzeń zabaw, to znaczy miejsce z Lego, flamastrami i innymi zabawkami dla dzieci. Animator może w tym czasie wymyślać im konkursy.

  Nocleg dla najmłodszych

  Jeśli wesele odbywa się w hotelu, to rodzicom z maluchami powinno się sfinansować w nim noclegi. Dzięki temu będą mogli położyć zmęczonego dzieciaka wypoczywać, a sami jeszcze się pobawią. Prawidłowo również, żeby w tym czasie w zajeździe nie było innych gości - to kwestia poczucia bezpieczeństwa.

  Tylko dorośli

  Ostatni pomysł to zaproszenia tylko dla dorosłych. Wprawdzie jest wtedy ryzyko, że ktoś nie przyjedzie, bo nie ma z kim zostawić malucha - za to mamy pewność, że obecni będą balować do rana.