Jesteś tutaj

Niestereotypowe piosenki na pierwszy taniec

  Twój pierwszy weselny taniec powinien być niezwykły, osobisty oraz niezapomniany. Wobec tego oczywiście musisz znaleźć bardzo dobrą muzykę na tę nadzwyczajną okazję. Okazuje się jednak, że znalezienie trafnej piosenki, która wypełni ledwo trzy minuty całego wieczoru wesela, to kłopotliwe zadanie.

  Jak znaleźć bardzo dobrą melodię?

  Każdego roku są przeprowadzane wśród małżeństw rozliczne badania, jakie ujawniają jedne z najbardziej pożądanych piosenek na pierwszy weselny taniec. W wielu przypadkach okazuje się, że najatrakcyjniejszym pomysłem jest „Unchained Melody” kapeli The Righteous Brothers, a obok niej inne klasyczne piosenki o miłości w wykonaniu Franka Sinatry lub króla rock'n'rolla. Utwór z Titanica, lub „Take my breath away” też znalazły się w zestawieniu. W głównej piętnastce znalazły się też bardziej współczesne piosenki artystów takich jak James Morrison czy Sam Smith.

  Chwileczkę - jakkolwiek post miał dotyczyćtych niebanalnych!? Właśnie, jeżeli pragniesz, żeby piosenka na Twoim ślubie była niesztampowa, zacznij od odhaczenia na liście wszystkich wymienionych jako tych, jakich należy jak ognia unikać.

  Niesztampowe utwory na uroczystości weselnej - czym zaskoczysz gości?

  Jeżeli spędziłeś nastoletnie lata pląsając do „I Bet You Look Good on the Dancefloor”, czemu nie zdecydować się na tę malowniczą, lecz zupełnie niespodzianą propozycję od Arctic Monkeys? Ten cover utworu B. Lewis był ich ogromnym szlagierem oraz jest sentymentalny, lecz nie jest nazbyt oczywisty.

  Następną melodią jest koncepcja tak popularna, choć nie taka oczywista -  ku jej czci nazwali spory kontynent: „Africa” w wykonaniu Toto. Zatańcz swój pierwszy taniec do tej charakterystycznej piosenki z lat 80., a goście będą oczarowani oraz - zaskoczeni!

  Natomiast, jeżeli Twoje uroczystości weselne planujesz w stylu pinup lub retro, to muzyczny motyw z musicalu Grease You're the one... byłaby to doskonała choreografia na pierwszy taniec. Jeżeli chcecie zaszaleć - zdołacie nawet odtworzyć scenę z filmu w klimacie filmu. To dopiero byłoby nietuzinkowe!