Jesteś tutaj

Wypożyczenie auta na przyjęcie ślubne. Na co zwrócić uwagę, by obyło się bez zbędnego ryzyka?

  W obliczu zawężenia zakazów związanych z Coroną, usługa krótkoterminowego najmu aut jest bardziej popularna. Jeżeli zamierzasz korzystać z usług wynajmu, sprawdź czy wynajmujący regularnie czyści odpowiednio pojazdy i mierzy temp. ciała wynajmujących.

   

  Wynajem pojazdu na krótki czas przewiduje okres od 1 do 30 dni. Aktualnie zasady w sferze skorzystania z takowej usługi są bardzo proste i nie potrzebują wnikliwej papierologii. Chociaż wybór wypożyczalni i odpowiedniego samochodu jest sprawą prywatną, to w każdym przypadku warto, zwrócić uwagę na kilka kwestii ważnych z perspektywy bezpieczeństwa podróżnych, jeśli zależy Ci na zdrowiu własnym oraz kondycji krewnych.

  Najpierw sprawdź,  czy obiekt wyposażony jest w termometry bezdotykowe, a pracownik wykonuje pomiar temperatury ciała swoich klientów. Grozi nam przecież możliwość zarażenia się Coroną, choćby podczas podpisywania formalności. Termometry bezdotykowe w rękach pracowników firmy stanowią gwarancję poczucia bezpieczeństwa. Absolutnie sprawdź również, czy w firmy mieszczą się lampy UV. To sprzęty wyniszczające wirusy i bakterie będące obecne w powietrzu z pomocą promienia UV. Koniecznie spytaj kadrę o dezynfekcję auta, która powinna zostać zrobiona każdorazowym przekazaniu samochodu. To dostępność do sprzętów do odkażania jak i termometrów bezdotykowych zaświadcza o dbałości o zdrowie wynajmujących i przezorności fachowców wypożyczalni.

   

  Jeżeli dbasz o własne swoją kondycję, nie zapomnij o samokontroli. Konsekwentnie testując formę swojego ciała, możesz łatwo zmniejszyć zagrożenie zakażenia innych osób. Do nadzorowania osobistych parametrów życiowych niezbędne będą np. pulsoksymetry, przy użyciu których mamy możliwość mierzyć poziom ilości tlenu we krwi. Nie jedynie pulsoksymetry, ale także termometry bezdotykowe nadadzą się do stałego sprawdzania kondycji zdrowotnej w zaciszu domowym. Kupienie lampy UV do prywatnych celów to również roztropna kwestia. Dbanie o czystość w twoim mieszkaniu dodatnio wpłynie na Twoje samopoczucie i zwiększy wygodę codzienności.