Jesteś tutaj

Doskonały pomysł na wieczór kawalerski

  wieczór kawalerski

  21 wiek posiada wiele ewidentnych wad (zanieczyszczenia, bieg za zarobkiem, schorzenia cywilizacyjne, konflikty zbrojne), lecz tak naprawdę – czy ktokolwiek pragnąłby się zamienić i powrócić do tego, co było w przeszłości?

   

  Jestem osobą, która pamięta w dalszym ciągu życie bez internetu. Co więcej, pamiętam, jak to było zadzwonić gdzieś i nie mieć pojęcia, kto podniesie słuchawkę po drugiej stronie. Moje lata młodzieńcze przypadły na okres, kiedy to większą część czasu dzieci chciały spędzać na dworze, natomiast rozrywkami w domu były książki czy planszówki. Rzecz jasna wspominam dzieciństwo z łezką w oku i cieszę się, iż nauczyłem się kontaktowania z przyjaciółmi bez pośrednictwa komputera. Że jeśliby ktokolwiek zablokował mi dojście do internetu, umiałbym wyszukać potrzebne informacje pozostałymi ścieżkami. Że umiem odnaleźć sobie rozrywkę, gdy wysiądzie prąd. Co nie oznacza, iż dzisiejsze przyjemności są mi obce.

   

  A nie da się ukryć – XXI wiek daje spore pole do działań w tym zakresie. Niewątpliwie do dużej ilości rzeczy już przywykliśmy. Bilard, kręgle czy – dla bardziej wymagających – laser tag to metody na spędzanie wolnych chwil, jakie nie są już elitarne i tak naprawdę robił to praktycznie każdy. Opłaty również są w zasięgu dużej części osób. Ja lubię jednakże testować innowacyjne rozwiązania. Ostatnio moją atencję przyciągnęły zagadnienia z zakresu virtual reality. Poczułem się znowu nastolatkiem. Jakby podczas jednego dnia urealniły się wszystkie moje dziecięce pragnienia.

   

  Ekstra ideą (zwłaszcza na wieczór kawalerski) wydają się dodatkowo pokoje tajemnic – tzw. exit roomy. Moda na nie narasta, zaś pierwsze takowe lokalizacje poczęły się pojawiać około 3-4 lat wstecz. O co w tym chodzi? Sprawa wydaje się prosta. Twoja paczka znajomych zostaje zamknięta w pokoju i ma godzinę, aby z niego się wydostać. Aby to wykonać, trzeba rozwiązać łańcuch zagadek i czasami nieźle się wystraszyć. Prekursorskie escape roomy, które odwiedziłem, nie powalały. Ich autorzy jednakże rozwijają formułę i jest coraz to lepiej. Powstają pokoje przygodowe, sensacyjne, a nawet – co mnie szczególnie raduje – horrorowe. Escape room to niewątpliwie rozrywka godna XXI stulecia. A co najważniejsze – rozrywka kreatywna, można rzec – nie dla każdego.

   

  A Wy jak spędzacie wolne chwile w XXI wieku? Macie jakieś inne pomysły na spędzenie wieczoru kawalerskiego albo panieńskiego?