Jesteś tutaj

Jedzenie na telefon. Czy sprawdzi się na ślubie?

  W dużych miastach dowożenie jedzenia jest znaczącym sektorem rynku usług gastronomicznych. Tyczy się to tak samo dostaw detalicznych jak pizza czy sushi, lecz także coraz popularniejszych ostatnio tak zwanych diet pudełkowych. Wrocław nie różni w tej kwestii od innych polskich metropolii. Co raz większa ilość restauracji nie posiada własnych taborów pojazdów, tylko kooperuje z wyspecjalizowanymi firmami trudniącymi się dostawami jedzenia, wykorzystującymi własne aplikacje mobilne.
   

  Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na dotarcie do o wiele znaczniejszej liczby klientów. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu machiny reklamowej większego partnera. Poza tym takiego typu ,,outsourcing” pozwala na uniknięcie od wszystkich problemów związanych z posiadaniem własnej floty. Nie interesują nas koszty ropy czy benzyny, ubezpieczenia, czy choćby zaangażowania kierowcy. Usterka samochodu również nie jest naszym problemem – nie musimy w panice wyszukiwać fraz w rodzaju ,,pomoc drogowa Wrocław” albo ,,laweta Wrocław cennik”.
   

  Ponad to, zwłaszcza w przypadku dostawców gotowych diet czy cateringu, bardzo ważne jest posiadanie niezakłóconego łańcucha logistycznego. Również to, jest o wiele prostsze jeśli dostawami zajmuje się specjalistyczna firma. W przypadku gdy robi to producent, nawet pojedyncza usterka może doprowadzić krytyczne zachwianie systemu. Wyszukanie taniej lawety we Wrocławiu gdy nasz pojazd zostanie uszkodzony nie załatwia bowiem całego problemu – nadal zostajemy z cateringiem do dostarczenia.
   

  Jak więc widać utrzymywanie floty w sprawności to nie tylko kwestia potencjalnych problemów z zepsutym samochodem, lecz także naruszonej logistyki. Gdy potrzebne jest przewiezienie ładunku z uszkodzonego pojazdu, potrzebny jest nam pojazd zastępczy i laweta, Wrocław jest dużym miastem, więc nawet sam dojazd pojazdu zastępczego, może trwać dość długo.
   

  Podsumowując, współpraca z zewnętrznym dostawcą usług w kwestii transportu jedzenia ma wiele zalet. Po pierwsze zdejmuje z wytwórcy wydatki związane z kupnem i utrzymaniem taboru oraz z pracownikami. Oprócz tego system logistyki wyspecjalizowanych firm trudniących się dowozem jedzenia, jest bardziej elastyczny. Kiedy cokolwiek wydarzy się z samochodem nie musimy samemu poszukiwać, na przykład, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.