Jesteś tutaj

Jakie pozycje muszą się być obecne na weselu, a także w których chwilach są one najbardziej potrzebne?

    Jak powszechnie wiadomo, organizowanie przyjęcia weselnego wymaga olbrzymiego wysiłku oraz zaangażowania. Mimo, iż z całą pewnością, jest to najpiękniejszy moment w życiu Państwa Młodych, to podczas organizacji bardzo często pojawia się setka zapytań i wątpliwości, rozpoczynając od decyzji, kogo zaprosić, przez kolejność usadzenia, aż po dobór potraw weselnych. Wbrew pozorom, dobór pozycji do karty menu podawanej w trakcie przyjęcia weselnego nie jest prostym zadaniem. Decydując się na konkretne danie serwowane na weselu, należy wziąć pod rozwagę kilka istotnych kwestii.

    Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na aspekt, że gusta zaproszonych gości z całą pewnością będą się znacząco różnić. Można zatem przeprowadzić z poszczególnymi gośćmi wywiad na temat ich upodobań, a także tego, czy są oni na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, jak również tego, czy posiadają oni alergię na jakiekolwiek składniki. Jeśli tego typu rozmowa ze wszystkimi gośćmi nie jest realna, dobrym pomysłem może być dobór dań znajdujących się w tzw. pakiecie podstawowym. Jesteśmy pewni, że, potrawy kryjące się pod tą nazwą spełnią oczekiwania większości Waszych gości. Znajdują się w nim dania takie jak aromatyczny rosół z kury, kotlet drobiowy, ziemniaki zapiekane lub gotowane, jak również desery w postaci gałek lodów lub szarlotki na ciepło.

    Ważną kwestią jest ponadto ilość serwowanych dań – w przypadku wesela, menu składa się zazwyczaj z 5-ciu potraw ciepłych oraz dodatkowych przekąsek serwowanych na zimnej płycie. Dokonując wyboru poszczególnych dań, warto także zaplanować, o której godzinie będą one serwowane Waszym gościom. Ważnym aspektem jest to, o której godzinie rozpocznie się przyjęcie weselne, musicie zatem ustalić właściwą ilość gorących dań. Wspomniane dania korzystnie jest podawać co około trzy godziny. W ten sposób, Wasi goście zjedzą ciepłe potrawy zarówno na początku przyjęcia w postaci obiadu, jak i po oczepinach oraz podczas weselnej zabawy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że między serwowanymi daniami ciepłymi, goście powinni mieć dostęp do przywołanej wcześniej zimnej płyty, a także, co najważniejsze – dokładnie o północy powinien zostać zaserwowany weselny tort.