Jesteś tutaj

Jak wyglądała organizacja wesela w czasie pandemii?

    Pandemia koronawirusa związana była między innymi z tym, iż wdrożono wyjątkowo wiele obostrzeń. Przykładowo, zabraniano aranżacji wydarzeń na skalę masową, jak i spotkań na większą liczbę osób. W efekcie, przez pewien okres czasu nie było realne zorganizowanie wesel. Dla narzeczonych, którzy od dawna mieli zaplanowany tak ważny dzień, jak dzień zawarcia małżeństwa, bezsprzecznie nie była to pozytywna wiadomość.

    Z czasem, gdy dane odwołujące się do zakażeń były stabilne, premier wydał rozporządzenie, aby przywracać aranżację zabaw weselnych. Natomiast, odbywać się one miały na niewielką liczbę osób. Wskazywało to, iż udział w zabawie weselnej był planowany dla niewielkiej ilości gości niż do tej pory. Wprowadzone działania profilaktyczne dotykały nie tylko państwa młodych oraz gości, ale także obsługi wesela. Obsługujący musieli zakładać maseczki i rękawiczki lekarskie. Ponadto, każdy przed przystąpieniem do pracy miał mierzoną temperaturę. Na podobnej zasadzie, temperatura była sprawdzana pośród osób biorących udział w weselu. Z tego względu przykładowo termometr bezdotykowy Novama stał się podstawowym wyposażeniem licznych auli weselnych. W pandemii termometry lekarskie musiały znajdować się w licznych miejscach, także tych mających charakter rozrywkowy.

    Decyzja o tym, żeby brać ślub oraz organizować wesele w czasie pandemii nie było czymś łatwym. Właśnie z uwagi na rosnącą liczbę chorych a także wymagane obostrzenia, sporo osób zdecydowało się odroczyć daty wesela na późniejszy czas. Nie jest to zaskakujące, bo w tak ważnym czasie termometry bezdotykowe na auli weselnej wyglądają mało klimatyczne. Ponadto, wprowadzone przydziały gości także były niewygodne, tym bardziej gdy ktoś ma liczną rodzinę lub po prostu chciał mieć większe wesele. Niełatwo jest w końcu z któregoś z gości zrezygnować i w rezultacie postawić jego oraz siebie w kłopotliwej sytuacji.

    Jeśli którakolwiek panna młoda przesunęła ślub, a miała już z wyprzedzeniem zakupioną suknię, to w dodatku wiązało się to dla niej z tym, żeby dopilnować własnej wagi, żeby w następnym terminie także założyć bez problemu sukienkę. Z tego względu wagi łazienkowe okazały się podobnie pożądane, jak środki higieny, które oferował między innymi sklep Novamed.pl. Bez wątpliwości, okres tenże był niesprzyjający dla nowożeńców, ale też dla firm zajmujących się oprawą wesel.