Jesteś tutaj

Sesja zdjęciowa i podróż poślubna w stylistyce postapo

  ślub post apo

  Coraz większa liczba młodych par rezygnuje z klasycznej podróży poślubnej w znanych kurortach na rzecz oryginalnych miejsc, albo niesamowitych tematycznych wędrówek, wypełnionych niezapomnianymi przeżyciami, gdzie głównym daniem są suchary wojskowe, a nie trzydaniowe obiady. Z tego powodu nikogo już nie wprawiają w zdziwienie nowożeńcy czerpiący z uroków ze śniegu na stokach w Tatrach, albo wspinający się po pionowych ścianach skalnych w Norwegii, czy Grecji.

   

  Także pasjonaci przetrwania odnajdą niezwykłe inspiracje na interesujące wycieczki w ramach podróży poślubnej. Wiele z nich może wywodzić się wprost ze świata cenionych książek twórczości postapo, w których perspektywą ocalenia było umiejętne posługiwanie się bronią do walki wręcz i krzesiwo pozwalające na rozpalenie ogniska. Poszukiwać pomysłu można się nie tylko w gęstym nastroju, obecnym chociażby w „Bastionie” Stephana Kinga czy „Metrze 2033” Dmitriego Glukhovsky’ego, lecz wprost spróbować przemierzyć ścieżkę, którą podążali bohaterowie. Należy jednak mieć na uwadze, że ze względu na cechy charakterystyczne gatunku, nie za każdym razem jest to realne.  

   

  O czym należy pamiętać, planując wycieczkę w stylu postapokaliptycznym?

   

  Żeby wycieczka z survivalem w tle, zorganizowana po ślubie, stała się sukcesem, należy nie zapomnieć o kilku elementach. Taka wycieczka łączy się zazwyczaj z przymusem pokonywania trasy pieszo, trzeba więc odpowiednio wcześnie zacząć dbać o formę fizyczną. Niezbędne jest również kupno poręcznego, lecz pakownego plecaka, który pomieści najpotrzebniejsze składowe bagażu. Taki może być chociażby Wisport Sparrow 30, czy Badger Outdoor. Wśród najważniejszych przedmiotów rynsztunku koniecznie muszą znaleźć się: scyzoryki i kamień do ostrzenia noży. Jeśli planowane jest spakowanie broni, warto wziąć ze sobą również wycior i inne sprzęty do jej konserwacji.

   

  Istotnym elementem podróży poślubnej inspirowanej motywami beletrystyki postapo jest odpowiednia garderoba, która zagwarantuje komfort i zabezpieczy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu ważne jest, by zatroszczyć się o solidne obuwie i lekką, lecz wytrzymałą kurtę, a także bojówki ze sporą ilością przestrzeni do przechowywania. Wybierając się na wyprawę w tereny pustynne, przydatna może okazać się również chusta na twarz.

   

  To jak, dobry pomysł? :)