Jesteś tutaj

Menu na wesele - znamy tipy prawdziwych kucharek!

  Impreza weselna to jedna z najważniejszych imprez w całym życiu. Jak ją zorganizować by na zawsze zapadła we wspomnieniach? Jak dobrać playlistę, jakie jedzenie zamówić, o które elementy należy zatroszczyć się na samym początku? Jeśli zastanawiacie się jak zwykle wyglądają takowe przygotowania od kuchni – przeczytajcie nasz wpis.

  Jedną z najistotniejszych sfer jest wybór sali, jej aranżacja, sporządzenia listy wszystkich członków rodziny. Ale – by goście byli ukontentowani - niezbędne jest zaaranżowanie odpowiedniego klimatu. Przede wszystkim odpowiedzialnym za ten stan jest ...muzyka! Należy ją wybrać tak, by niejeden z zaproszonych znalazł coś dla siebie, i by inspirowała do tańca – ale równocześnie od czasu do czasu pozwalała odetchnąć.

  Drugą bardzo istotną kwestią - oprócz muzyki - jest gastronomia. Możemy oczywiście załatwić dania z cateringu – ale nie ma to jak zaprzyjaźnione kucharki z prawdziwego zdarzenia! Mają one najczęściej własne wypróbowane techniki i tajemnice! Wiecie że kucharki w trakcie gotowania zazwyczaj noszą rękawiczki medyczne? Jest to świetny sposób na higieniczne i niezniszczone dłonie mimo niezliczonej ilości kilogramów obieranych ziemniaków. W tej kwestii najlepiej sprawdzą się rękawice winylowe bezpudrowe. Część pracowników gastronomii stosuje także rękawiczki chirurgiczne. Wszystko to wpływa na kondycję naszych dłoni.

  Co jeszcze przyda się w kuchni żeby przygotowywane dania nie tylko były smakowite, ale równocześnie czyste i zdrowe? Niezbędne będą z pewnością czepki na głowę, które dadzą nam to że w daniach nie pojawią się żadne włosy. Zapewne nie ma nic gorszego niż czyjś włos nawet w najznakomitszym bulionie na globie! Obowiązkowy jest również ochronny fartuch. Z chirurgiczną precyzją można w nim kroić cebulę, pietruszkę a choćby buraki, nie plamiąc przy tej czynności odzienia kucharki.

  Na dobrym weselu nie może nie być zabaw. Chyba wszyscy znają zabawy z krzesełkami, lub nadmuchiwanie balonów. W tym przypadku możemy zaskoczyć uczestników i wprowadzić coś nowego – i np. zamiast tradycyjnych balonów nadmuchać.... rękawice chirurgiczne!

  Kolejnym szczegółem jest zorganizowanie noclegu dla rodziny przyjeżdżających z przeróżnych zakątków. Tutaj również mamy poradę – by zapobiec dużej ilości rzeczy do prania – świetnym sposobem będzie pościel jednorazowa.